Який мультитул чи кишеньковий ніж обрати для виживання?

У світі виживання і мультитул, і кишеньковий ніж є основними інструментами, які кожен ентузіаст повинен мати в своєму інвентарі. Вибір між двома може бути важким, оскільки обидва мають свої плюси та мінуси. У цій публікації ми постараємося відповісти на питання, який мультитул або кишеньковий ніж вибрати для виживання, а також обговоримо найважливіші аспекти та особливості, на які варто звернути увагу при покупці.

Мультитул чи кишеньковий ніж?

Перш ніж перейти до обговорення конкретних моделей, варто розглянути різницю між мультитулом і канцелярським ножем. Ось коротке порівняння:

Мультитул

Мультитул — це багатофункціональний інструмент, який містить багато різних функцій та інструментів в одному пристрої. Зазвичай він більший і важчий за кишеньковий ніж, але забезпечує більшу універсальність. Найпопулярнішими мультитулами на ринку є моделі таких брендів, як Leatherman, Gerber або Victorinox.

Переваги мультитулу:

 • Більше інструментів і функцій, ніж у кишеньковому ножі
 • Зазвичай довговічніші, ніж кишенькові ножі
 • Вони часто пропонують можливість заміни інструментів

Недоліки мультитулу:

 • Більша вага та розміри, ніж кишеньковий ніж
 • Часто дорожчі за кишенькові ножі

Кишеньковий ніж

Кишеньковий ніж – це класичний складаний інструмент, який включає в себе кілька функцій, таких як ніж, ножиці та відкривачка для пляшок. Кишенькові ножі, як правило, менші та легші, ніж багатофункціональні інструменти, але мають менше функцій. Найвідомішими кишеньковими ножами є ножі швейцарської компанії Victorinox.

Переваги кишенькового ножа:

 • Менша вага та розміри, ніж мультитул
 • Зазвичай дешевше, ніж мультитули
 • Класичний, перевірений дизайн

Мінуси кишенькового ножа:

 • Менше інструментів і функцій, ніж у мультитулі
 • Зазвичай менш довговічні, ніж мультитули

Особливості, на які варто звернути увагу при виборі мультитулу або кишенькового ножа

 1. Кількість і тип інструментів – подумайте, які інструменти та функції вам потрібні для ваших пригод виживання. Вам потрібен лише ніж, чи ще й напилок, плоскогубці, викрутка тощо? Виберіть мультитул або кишеньковий ніж, який пропонує потрібну кількість і тип інструментів.
 2. Вага та розмір – чим легший і менший мультитул або кишеньковий ніж, тим легше його буде носити з собою. Якщо ви плануєте тривалі походи, варто звернути увагу на вагу і розмір інструменту.
 3. Матеріал і якість виготовлення – Виберіть мультитул або кишеньковий ніж із високоякісних матеріалів, таких як нержавіюча сталь, алюміній або титан. Якісний інструмент буде довговічним і надійним в суворих умовах.
 4. Ергономіка та зручність використання – Вдало підібраний мультитул або кишеньковий ніж повинен бути зручним у використанні, легко відкриватися та закриватися, добре лежати в руці.
 5. Ціна – останній, але не менш важливий фактор. Подумайте, скільки ви хочете витратити на багатофункціональний або кишеньковий ніж. Пам’ятайте, однак, що якість часто йде рука об руку з ціною, тому іноді варто заплатити більше за кращий інструмент.

Рекомендовані моделі мультитулів і кишенькових ножів для виживання

Мультитул Leatherman Wave+

Leatherman Wave+ — один із найпопулярніших мультитулів на ринку. Він пропонує 18 інструментів, включаючи ніж, напилок, ножиці, плоскогубці, а також змінні насадки для викрутки. Він виготовлений з високоякісної нержавіючої сталі та має ергономічний дизайн.

Швейцарський армійський мисливський кишеньковий ніж Victorinox

Victorinox Huntsman — класичний кишеньковий ніж, який має 15 функцій, включаючи ніж, ножиці, відкривач для пляшок, напилок і викрутку. Він легкий, компактний і виготовлений з високоякісних матеріалів, що робить його ідеальним для експедицій на виживання.

FAQ

Який найкращий мультитул для виживання?

Найкращий мультитул для виживання – це той, який пропонує потрібну кількість і тип інструментів, виготовлений з високоякісних матеріалів, ергономічний і зручний у використанні. Прикладом такого мультитулу є Leatherman Wave+.

Чи варто інвестувати в дорогий мультитул або кишеньковий ніж?

Варто інвестувати в дорогий мультитул або кишеньковий ніж, якщо ви плануєте часто використовувати інструмент і потребуєте надійності та довговічності. Пам’ятайте, однак, що якість часто йде рука об руку з ціною, тому іноді варто заплатити більше за кращий інструмент.

Які найважливіші характеристики хорошого багатофункціонального інструменту для виживання чи кишенькового ножа?

Найважливішими характеристиками хорошого мультитулу або кишенькового ножа для виживання є кількість і тип інструментів, вага і розмір, матеріал і якість виготовлення, ергономіка і зручність використання, ціна.

Який ніж найкраще підходить для виживання – мультитул, кишеньковий чи фіксований ніж?

Все залежить від індивідуальних потреб і переваг. Мультиінструмент і кишеньковий ніж пропонують більшу універсальність, але фіксований ніж може бути більш міцним і краще підходить для певних ситуацій, наприклад рубати дрова або ламати гілки.