Bug-Out Bag – обов’язковий атрибут в екстрених ситуаціях

Рюкзак для втечі, інакше відомий як Bug-Out Bag (BOB), — це пакет необхідних речей, які варто мати під рукою на випадок раптової евакуації або надзвичайної ситуації. Правильний вибір рюкзака для втечі може мати вирішальне значення для вашого виживання та безпеки вашої родини. З цієї статті ви дізнаєтесь, які предмети мають бути у вашому рюкзаку для втечі та як підготуватися до можливого використання рюкзака.

Що таке Bug-Out Bag?

Рюкзак для втечі – це набір необхідних речей, які дозволяють вижити в суворих умовах протягом 72 годин[1]. Добре підготовлений евакуаційний рюкзак є не тільки обов’язковим атрибутом у разі надзвичайних ситуацій, але й чудовим інструментом для повсякденного використання, оскільки містить предмети, корисні в різних ситуаціях.

Які речі повинні бути в рюкзаку для втечі?

Контрольний список:

 1. Вода – не менше 3 літрів води на людину[2].
 2. Їжа – протеїнові батончики, консерви, цільнозернові продукти, горіхи та сухофрукти.
 3. Одяг – змінний одяг, дощовик, теплий светр, білизна, шкарпетки, шапка, рукавички.
 4. Вогонь – запальничка, сірники, магнієвий кремінь.
 5. Інструменти – багатофункціональний ніж, канцелярський ніж, ліхтарик, рятувальна ковдра, сигнальний свисток, компас, карта місцевості.
 6. Основне медичне майно – джгути, бинти, пластирі, знеболюючі, антибіотики, плоскогубці, ножиці, машинки.
 7. Особиста гігієна – мило, рушник, вологі серветки, зубна щітка і паста, туалетний папір.
 8. Зарядні пристрої – павербанк, зарядні кабелі, запасні акумулятори.
 9. Документи – копія ідентифікаційної картки, паспорта, водійських прав, кредитних карток, важливі контакти, готівка.
 10. Зв’язок – телефон, радіозв’язок (рація).

Що робити, коли настане час використовувати рюкзак Escape?

Контрольний список:

 1. Оцініть ситуацію – зрозумійте, чому вам потрібна евакуація та які ризики.
 2. Зв’яжіться зі своєю родиною – складіть спільний план дій і місце зустрічі.
 3. Надайте інформацію про своє місцезнаходження – якщо можливо, повідомте екстреним службам або своїм близьким про своє місцезнаходження.
 4. Оцініть свої потреби та пріоритети – визначте, що є найважливішим у даній ситуації (наприклад, притулок, їжа, ліки).
 5. Розробіть план дій — подумайте, якою дорогою йти та який транспорт доступний.
 6. Будьте обережні – уникайте небезпечних місць і ситуацій і будьте готові до змін планів.
 7. Бережіть своє здоров’я – стежте за своїм здоров’ям і станом організму, регулярно їжте, пийте і відпочивайте.
 8. Залишайтеся на зв’язку – залишайтеся на зв’язку з родиною, друзями та екстреними службами.
 9. Задокументуйте свою ситуацію – ведіть журнал подій, щоб потім проаналізувати свої дії.

Пам’ятайте, що рюкзак для втечі – це лише інструмент, який допоможе вам вижити в складних ситуаціях. Важливо, щоб ви самі були належним чином підготовлені – отримали знання та навички, які допоможуть вам справлятися з надзвичайними ситуаціями. Регулярно перевіряйте вміст вашого рюкзака для втечі та поповнюйте будь-які відсутні речі. Будьте готові до всіх несподіванок.

Поширені запитання – Сумка для жуків

Чому варто мати рюкзак для втечі?

Рюкзак Escape дозволяє захистити себе та свою родину в разі надзвичайних ситуацій, таких як евакуація, стихійні лиха або збої в інфраструктурі. Завчасна підготовка евакуаційного ранку дає змогу бути готовими діяти швидко та мінімізувати ризик у надзвичайних ситуаціях.

Чи повинен рюкзак для втечі бути особистим?

Так, рюкзак для втечі повинен бути адаптований до індивідуальних потреб кожної людини. Бажано, щоб кожен член сім’ї мав свій власний рюкзак для втечі, який містить речі, необхідні для виживання та комфорту.

Як часто я повинен перевіряти вміст мого рюкзака Втеча?

Рекомендується перевіряти вміст рюкзака для втечі не рідше одного разу на півроку. Також варто оновлювати вміст рюкзака у разі зміни пори року або значних змін у вашому житті (наприклад, переїзд, зміна здоров’я).

Як вибрати правильний рюкзак для втечі?

Вибираючи рюкзак для втечі, варто звернути увагу на його розмір, зручність носіння та міцність матеріалів. Рюкзак повинен бути досить великим, щоб вмістити всі необхідні речі, але в той же час він не повинен бути занадто важким або громіздким. Вибирайте рюкзак із щільного та міцного матеріалу та зручними лямками.

Чи можу я зберігати свій аварійний рюкзак у машині?

Так, зберігати аварійний рюкзак у вашому автомобілі може бути хорошим варіантом, особливо якщо ви часто подорожуєте. Однак пам’ятайте, що деякі предмети (наприклад, продукти харчування, ліки) можуть бути пошкоджені екстремальними температурами. Також доцільно мати під рукою вдома додатковий аварійний рюкзак.

Рюкзак для втечі лише для надзвичайних ситуацій?

Незважаючи на те, що основне призначення рюкзака для втечі – це підготовка до надзвичайних ситуацій, багато предметів, які містяться в рюкзаку, також можуть бути корисними в повсякденному житті. Рюкзак Escape можна використовувати як дорожній, інструмент або аптечку, залежно від ваших потреб.

Джерела:

[1] Ready.gov. «Створи набір». https://www.ready.gov/kit

[2] Центри контролю та профілактики захворювань. «Особиста підготовленість для людей похилого віку та осіб, які доглядають за ними». https://www.cdc.gov/aging/pdf/disaster_planning_goal.pdf